Матрац, який використовується протягом трьох років і не піддається ніякій обробці, може складатися на 10% з кліщів та їх екскрементів. Читати більше...
пілові клищи, алергія на пил
Колодіна Т.В.
Ентомолог паразитологічної лабораторії.

Корисні статті про хімчистку 

НЕБЕЗПЕЧНІ сусіди у ліжку та чому варто робити хімчистку диванів і матраців?

Пил викликає алергію!
Dermatophagoides pteronyssinus і Dermatophagoides farinae в перекладі з латині означає "Той, хто поїдає шкіру".

Побутовий пил на 50-60% складається з неорганічних речовин рослинного та тваринного походження. В ньому міститься лупа, волосся, луска рогового шару епідермісу, бактерії, цвільові грибки, комахи, кліщі домашнього пилу.

Розмір пилового кліща настільки малий (не більше 0,4 мм), що його неможливо розгледіти неозброєним оком. Зате їх кількість навколо нас може бути просто величезна, від сотні до декількох тисяч в 1 грамі пилу і від 300 до 400 мільйонів тільки на одному двоспальному ліжку!


До основних місць перебування пилових кліщів можна віднести: порохотяг (мішок для збору пилу є чи не найбільш ідеальним місцем для їх розмноження і мирного існування); матраци, подушки, ковдри та постільна білизна; м’які меблі; килими, паласи; одяг; м’які іграшки; хутро домашніх тварин та багато іншого. Пилові кліщі живуть на людині, зокрема, на його волоссі та шкірі.

Головне джерело живлення пилових кліщів – це епідерміс. Кожен день з людини відлущується кілька десятків мільйонів шкірних лусочок, таким чином, за рік набирається близько двох кілограмів мертвих клітин. Постійна їжа в поєднанні з теплом (t25 ° C), вологістю (70-80%) і темнотою – найкраще середовище для пилових кліщів. Саме тому матрац, який використовується протягом трьох років і не піддається ніякій обробці, може складатися на 10% з кліщів та їх екскрементів.

Пиловий кліщ не здатний вкусити людину, і не може стати носієм інфекцій. (А) проте, він небезпечний для великої кількості людей, тому, що є алергенною складовою домашнього пилу. Точніше алергенами виступають продукти його життєдіяльності (фекалії, уламки хітинового панцира вже мертвих кліщів).

Проблема полягає також у тому, що якщо ці алергени піднімуться в повітря, то потім вони дуже довго осідають. Це дає їм можливість з легкістю потрапляти в дихальні шляхи людини, що може стати причиною нежиті (аж до хронічного), а також викликають ряд атопічних захворювань – бронхіальну астму, дерматит, алергійні риніт і кон’юнктивіт.

Як позбавитися від пилових кліщів. З пиловим кліщем боротися можна і потрібно. Для повного знищення кліщів досить перебування їх упродовж 24 годин при температурі 40 ْ С, 8 годин – при 45 ْ С, 2 години — припри 50 ْ С, 10 хвилин – при 60 ْ С. Температурний вплив убиває живих кліщів, але не знищує їхньої алергенної дії, яка зберігається і після їхньої смерті. Тому необхідне сухе (щоб не створювати додаткової вологості) збирання порохотягом, яке збирає трупи й продукти життєдіяльності. Особливо необхідна щотижнева обробка порохотягом постільної білизни та м’яких меблів.

Традиційні методи боротьби з пиловими кліщами – це мороз (дія низьких температур); сонце (ультрафіолетове випромінювання впродовж 2-х годин); регулярне вологе прибирання за допомогою 20%-ного розчину кухонної солі; своєчасна заміна матраців, ковдр, подушок; прання постільної білизни при температурі не нижче 65° C.

Сучасні методи боротьби з пиловими кліщами: спеціальні мийні порохотяги; паро очищувачі, очищувачі повітря; засоби для антикліщової обробки; проти алергенних добавок для прання білизни.

Матеріал взято на сайті Кіровоградського ОЦКПХ МОЗ України

Рекомендація
Робіть хімчистку кожні 6 місяців

Питання та відповіді


  1. Скільки триває хімчистка дивана? - хімчистка одного дивану займає в середньому 2 год. якщо це авто, то процес займає близько 6 годин.
  2. Як підготуватись до хімчистки? - Особливої підготовки не потрібно. Достатньо забрати зайві речі з місця, де буде проводитись хімчистка, зняти картини зі стін (ми використовуємо потужний фен, для швидкого сушіння).
  3. Скільки часу потрібно, щоб мій диван або авто можна було використовувати? - Після хімчистки CleaNavy все буде підсушено турбофеном.
  4. Чи може хімія нашкодити здоров'ю? - Ні, ми використовуємо безпечну професійну хімію Chemspec (США) та Koch Chemie GMBH (Німеччина)
  5. Чи є гарантія на роботу? - Так, ми надаємо гарантію на 15 днів
Не знайшли відповідь на питання? Запитайте нашого фахівця — Контакти


Рекомендація
Не намагайтеся відчистити самостійно, процес хімчистки потребує навчання та досвіду, без них ви можете зіпсувати виріб

Як проходить процес хімчистки дивана

Цікаво знати, як проходить процес чистки меблів, щоб мати змогу контролю за дотриманням технології процесу хімчистки?
  1. Сухе прибирання та дезінфекція ультрафіолетовим опромінюванням
На цьому етапі, наш фахівець повинен максимально прибрати механічне сміття (шерсть, волосся та інше), пил і пилових кліщів й разом з цим всю поверхню обробити УФ опромінюванням.
2.Виявлення й усунення водорозчинних та білкових плям.
Для подальшого чищення потрібно ретельно оглянути виріб на наявність плям і при наявності видалити.
3.Нанесення хімії з ензимами методом пре-спрей
Для досягнення якісного результату, необхідно дотримуватись технологічного процесу. На кожному етапі хімчистки, використовуються різні засоби, в кожного є своє призначення.

Основне очищення
На цьому етапі, відбувається багаторазове промивання з додаванням хімії з нейтральним показником PH або близькому до нього, в залежності від забрудненості
Нейтралізація хімії та остаточне промивання
Для досягнення кислотно-лужного балансу потрібно промити виріб водою з додаванням кондиціонеру і вже після цього промити чистою водою. Наш фахівець, зобов'язаний пред'явити тест для виявлення показника PH
Сушіння
Завершальним етапом хімчистки Cleanavy, є сушіння.
Ми завжди підсушуємо вироби феном з потужною подачею холодного повітря, таке сушіння займає близько 1 години

Рекомендація
Прибирайте пил з диванів за допомогою порохотягу 1 раз на тиждень
Завершальний етап. Сушка та кінцевий результат
Рекомендація
Перед тим, як довірити свій диван чи матрац, дізнайтеся про наявність сушильного обладнання.
Для сушіння текстилю не можна використовувати гаряче повітря